Sağlık ve Beslenme

Sağlık ve Beslenme

Sağlığınız için dikkat edin

Günümüzün hızlı yaşanan dünyasında çok ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmaktayız. Hayatın temposuna uyan insan beslenme alışkanlıklarını da değiştirmiş ve daha hızlı ulaşabileceği yiyeceklere yönelmiştir. Özellikle artan iş yükü ile baş edebilmek için insanlar yemek zamanlarından kısmaya bir başka deyimle  sağlıklarından çalmaya başlamışlardır.

Beslenmeye dikkat etmek önemlidir

Durun ! Kendine saygısı olan insanın buna hakkı olmadığını anlaması için uzman olmaktan çok durup biraz düşünmesi yeterlidir. Fastfood denen aşırı şeker yüklü yiyeceklere olan talep beraberinde çok ciddi hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Bu süreç uzun bir zaman dilimini kapsadığı için insanın bunu farkettiğinde yapabileceği pek bir şey kalmamış olmaktadır.

Global dünyada gittikçe artan diyabet, kalp ve damar hastalıkları, sindirim sistemi rahatsızlıkları, böbrek ve karaciğer bozukluğu gibi organ hastalıkları, alerji, immün sistem hastalıkları gibi bir çok rahatsızlık yanlış ve tek tip beslenmeden kaynaklanmaktadır. Bir öğününüzü inceleyin, içindekilere bakın. Besin değerlerine, yağ oranları ve çeşitlerine bakın. Her zaman beslenmeniz için zaman ayırın, özen gösterin. En önemli hususlardan biri de yemeğinizi yavaş yiyin. Göreceksiniz hem daha az gıda ile doyacak ve hem de kilo problemleri yaşamayacaksınız