Hayatta en büyük korkunuz nedir?

Hayatta en büyük korkunuz nedir?

Hayatta en büyük korkunuz nedir?

 

Yaşamın hazırladığı sürprizler vardır, bunlardan biri de aşk! Korkmamanız gereken bir duygu ama korkutucu olabiliyor. Büyük bağlılıklar yaşadığınızda, ayrılık zamanı geldiğinde yani o insanın hayatınızdaki rolü bittiğinde üzülmekten başka bir şey yapamazsınız. Sizi kaybetmeyi göze aldığına inanamazsınız. Aramaz, sormaz, size bir açıklama dahi yapma gereği duymaz. Her zaman cinselliği ön planda tutan biri olduğu için şuan başka biriyle birlikte olduğundan emin olursunuz. Asla yalnız uyumayacağını bilirsiniz, ama elinizden bir şey gelmez. Size sormadan tatil planları yapar, dahil olamazsınız. Böyle insanlara aşık olduğunuzda hayattaki en büyük korkunuz tabiî ki aşık olmak olur!

 

Aşık olacağınız insana güvenin!

 

Belli bir yaştan sonra aşık geleceğini de görebiliyorsunuz, duruma göre kendinizi geri çekebilir ya da aşkın size neler yapacağına bakabilirsiniz. Kendinizi kurban etmek istediğiniz bir aşk serüveni arıyorsanız, aşkın size neler yapacağını henüz kestiremiyorsunuz demektir. Öncelikle gamsız insanlara aşık olmamalısınız, gamsız insan sizi üzdüğünü bile fark etmeyecektir. Çünkü hayat onun için önemli değildir, duyguları önemlidir. Neler yaşattığı değil ne yaşadığına bakar. Böyle insanların hayattaki en büyük korku olmayı hak ettiklerini biliyoruz.

 

Karşılıklı aşk, karşılıksız aşk!

 

Platonik aşkın karşılık bulmayan aşka dönüşmesi de hayattaki en büyük acılar ve korkular arasında yer alır. Hayatı bir türlü algılayamaz olursunuz. Tüm duygularınız kapanır, buzdolabına kaldırırsınız. Fark etmeden, bilmeden. Çünkü körelmişsinizdir. Sizi körelten duygularınızı yok eden size kötü davranan insana aşık kalmaya devam etmek de apayrı bir aptallık!

 

Aşkın sınırlarını çizmeli, aşkı fark etmeyi bilmelisiniz. Fakat sizi üzecek olandan nasıl uzaklaşmanız gerektiğini de görmelisiniz. Uzaklaşmanız gereken insanla devam ettiğinizde sizi mutlaka üzeceğinden emin olabilirsiniz, çünkü üzmek onların işidir! Hissetmeyen insan üzer, ne derece üzdüğü ile ilgilenmez. Sizden alacağını alır ve anında uzaklaşır. Çünkü ilgilendiği şey şehvettir. Sadece şehvetinizle ilgilenir, sadece duygularını tatmin etmeye çalışır. Bunun dışında sizin ne düşünebileceğiniz, üzülüp üzülmeyeceğiniz onu ilgilendirmez. Tek istediği tatmin olmak ve oradan gitmektir.

 

En büyük korku sevilmemek!

 

İnsan ait olmak ister, aitlik insanı tamamlayan bir duygu özellikle bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılıyor olmak, karşılayabilmek yaşama anlam katan detaylardan biridir. Böyle bir detaya sahip olmayan bir yaşam kişiyi son derece mutsuz eder. Mutsuzluğun size hak etmediğiniz duygular getireceğini de bilmelisiniz.

 

Hayata sahip çıkmalı, hayatın tadını sadece siz isterseniz çıkarabileceğinizi bilmelisiniz. Yaşam size ne verebilir? Yaşamdan nasıl keyif alabilirsiniz? Tüm odak noktanız bu olmalıdır, odak noktanızı sadece kaliteli bir yaşam olmalıdır. Yaşamınız ne derece kaliteli ise, hayat size o kadar anlamlı gelir.

 

Korkularınızın da üzerine gitmeniz gerekir. Eğer korkularınızın üzerine gidemiyorsanız yaşamdan almak istediklerinizi alamıyorsanız hayatın ne anlamı kalır ki? Hayat size ne verebilir, almayı bilmedikten sonra?

 

Mutlu insan istediklerinin arkasında duran insandır!

 

Çünkü herkes mutlu olmak ister ama bunu nasıl yapabileceklerini göremezler. Sadece istemekleri yetmez aynı zamanda çaba sarf etmeleri de gerekir. Çünkü çaba, mutluluk için harcanmalıdır. Hayatta en büyük korku, çabalamamak olmalıdır. Çabalayan insan her istediğine sahip olur, her zaman kendi değerini bilir ve değer görmediğinde üstelemez. Çünkü mutlu olmak sadece değerli hissetmekle mümkündür.