Kısa ve kıvırcık saçlarla ne yapılır ki?

Kısa ve kıvırcık saçlarla ne yapılır ki?

Kısa kıvırcık saç modelleri

Kısa kıvırcık saça sahipseniz her zaman kuaförünüz ile iletişimde olmalısınız saçlarınızı kestirmek için bilgili bir kuaföre gitmeli ve uzman birinden yardım almalısınız. Çünkü kısa kıvırcık saç modelleri kesmeden önce kuaförler düzleştirip keserlerse saçınız uygun kesime sahip olamaz uçları biçimsiz olacaktır. Bu yüzden uzman bir kuaförden yardım almalısınız.

Tecrübeli bir kuaför saçlarınızı ıslatmadan keserse uygun kesim le saçlarınız kesilecektir. Bu yüzdendir saçlarınızın her zaman şeklini korumalısınız. Bu saçlarınız için özel fön başlığı kullanmalısınız. Saçlarınızı sprey ve köpük yardımıyla bukleler daha dayanıklı olacaktır. Kalp şeklinde yüze sahipseniz bob kesim modeli tercih edebilirsiniz. Yüzünüzle uyumlu görünecektir.

Saçlarınız yüzünüze ne kadar uygun?

Yüz şekliniz model belirlerken kullanmanız gereken en önemli noktadır. Ovalle yakın saç kısa çene hizasında modeller kullanmalısınız ya da yuvarlak ve kalp şeklinde yüzler için yüzün kenarından sarkan bukleler kullanmalısınız.

Uzun yüzlüler de ise çene hizasında kesimler bukleler tercih edilmelidir. Köşeli yüze sahipseniz orta uzunlukta kestirmelisiniz. Köpükle saçlarınıza her zaman daha kolay şekil verebilirsiniz, hafif nemli olan saçlarınıza saç köpüğünü güzelce yedirin havluyla saçlarınızı alttan üste doğru kurutun ki bukleler daha belirgin olacaktır. Daha sonra saç kurutma makinasının ucuna takılan difüzör yardımıyla saçlarınızı alttan kaldırarak kurutun bunu yaparken buklelere ayırın ve her bukleyi difüzörden geçirerek kurutun ve saçınız şekle girecektir. Saçlarınız da kullanacağınız kremler ve şampuanlar çok önemlidir. Kıvırcık saçlı ünlülerden ilham alabilirsiniz.