Lob kesim için 3 farklı saç modeli

Lob kesim için 3 farklı saç modeli

2016 saç model trendleri

Son dönemlerde oldukça popüler olan Lob saç kesimi geçtiğimiz sezonlarda pek çok kişi tarafından tercih edilen Bob modeli ile karıştırılmaktadır. Küt saç modeline farklı bir hava katarak sunulan Bob kısa saç modeli oldukça rahat kullanılabildiğinden sıklıkla tercih edilmekteydi.

Lob kesim de aslında Bob kesimle oldukça benzer. Ensede biten saçlar şimdi omuzlara doğru uzanmış şekilde ve bu sefer uçlarda asimetrik katlar yer alıyor. Bu iki modeli arasındaki farkı “Uzun Bob” olarak açıklamak mümkün. Bu modele uygulanabilecek ve oldukça şık bir görünüm sağlayan Lob kesim için 3 farklı saç modeli aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Saçlarınıza özgürce şekil vermeye ne dersiniz?

  • Yarım Toplanmış, Düğümlü Saç: Yarım toplanan saç şekilleri bu sene oldukça popüler. Lob kesime bu modelleri uygulamak ise oldukça etkili bir sonuç veriyor. Kulak hizasında saçlarınızı yanlardan ayırın ve arka tarafta düğüm atın. Tel tokanıza mutlaka biraz sprey sıkarak düğümü sabitleyin.
  • Örgülerle, Ensede Pratik Topuz Modeli: Lob kesimin en büyük avantajı ön bölümlerin uzun olması sayesinde kolaylıkla toplanabilmesi. Hatta bu özelliği ile ensede topuz yapılabilmesine bile imkan sağlıyor. Ön tarafları ayırarak önce saçınızın arkasını toplayın. Daha sonra ön kısımları örerek bu örgüleri biraz gevşetin. Arka tarafta topuzun etrafına tel tokalarla tutturun.
  • Tel Tokalarla: Son dönemlerde özellikle ünlüler tarafından sıklıkla tercih edilen bir saç modeli hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Geriye doğru yatırılan ve ıslak bir görünüm kazandıran saç modelini hemen hatırlayacaksınız. Saçınızı yanlardan tel tokalarla tutturarak bu görünümü elde edebilirsiniz.

Pek çok kişinin ilgisini çekerek tercih edilen Lob kesim için 3 farklı saç modeli ile oldukça şık ve doğal bir görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz.