Jailbreak ne işe yarar

Jailbreak ne işe yarar

Jailbreak ne işe yarar

İphone lar neredeyse ilk çıktığından beri hayatımızda olan jailbreak uygulaması illegal olarak kabul edilmemesine rağmen yapıldığı ve telefona bir zarar verme durumlarına yol açtığı zamanlarda telefonun garantiden çıkmasına yol açabiliyor.
Jailbreak telefonunuzun fabrika ayarı olarak gelen ve telefon üzerinden değiştirlemeyecek özelliklerine ulaşmanızı sağlayan bir uygulama. Artık yapılması eskisi kadar zor olmayan telefonunuzdan girdiğiniz bir siteden yüklenen uygulama sayesinde telefonunuza jailbreak işlemini yapabiliyorsunuz.
Jailbreak işlemi yapıldıktan sonra telefonunuzun daha önce kullanamadığınız yeni özellikleri olduğunu fark ediyorsunuz. Yazı karakterlerini değiştirmekten,yeni menüler eklemeye,menüde yer alan uygulama sayısını arttırmaktan, uygulamaları kolay bir şekilde silmeye ve daha bir çok daha önce görmediğiniz ve fabrika ayarlarıyla ulaşamayacağınız özelliği aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Etkin bir uygulamadır

Ama yapılması her ne kadar kolay da görünse jailbreak işlemi yapmadan önce mutlaka jailbreak yapmadan önce bu işlemin tam olarak nasıl yapıldığına, olumsuz bir duruma karşı mutlaka tüm yazılanları okumak çok gerekli.
Böylece her hangi  bir olumsuz durumda yapılabilecekler konusunda bir pratik geliştirebilirsiniz.