Uzun mesafe aşklarındaki en büyük sorun nedir?

Uzun mesafe aşklarındaki en büyük sorun nedir?

Erkek arkadaşınızla farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde bulunuyor olabilirsiniz, mesafeler elbette ki aşka engel değil. Fakat bu sorunsuz bir ilişki olmayacaktır. Birbirinizden haber alma, günlük planınızı öğrenme, iletişimi sıcak tutma gibi ciddi problemlerle karşı karşıyasınız. Tüm bunları aşmak içinse önyargılarınızdan bir şekilde kurtulmanız gerekiyor. Yani güven olmadan asla yürümeyecek, emin olabilirsiniz.

Birbirinize karşı anlayışlı ve açıklamaya hazır bir tutum sergilemeniz gerekir. Her durumu açıklayabiliyor olmanız önemli. Size ulaşamadığında verdiğiniz ilk tepki çok önemli. Aynı şekilde triplerin karşılıklı atışmalarla devam etmiyor olması gerekir, çünkü aranızdaki mesafe sürekli bir arada olmadığınızdan dolayı strese neden olur, bunu bilerek iletişim kurmanız gerekir.

Kamera, telefon vs derken çağımız iletişim çağı, fakat!

İletişimin dozunu iyi ayarlamanız gerekiyor, sürekli olarak neredesin diyerek kamera açtırmanın güvensizlik alt yapısına neden olacağını ve yüz yüze olduğunuzda bu durumun perçinleneceğini bilmelisiniz.

Bazen mesafeler avantajdır, kullanın!

İlişkide sıradanlaşıyor olmak, her gün görüşüyor olmak çoğu zaman çabuk tüketilmesine neden olur. Mesafeler, soft duyguların canlı kalmasını sağlar. Gerçek aşk yaşnıyorsanız mesafelerin aşkınıza engel olmayacağını da hissedersiniz. Mesafeler, aşkı test etmek için gerçek bir fırsattır. Kalbinizin gerçekliğini hissetmeniz ve karşınızdaki insan tarafından ne derece değer gördüğünüzü fark etmeniz için güzel bir süreçtir.

Mesafelerin tadını çıkarın, ilişkinizi kalbinizle tartın.