Erkekler hakkında bize öğretilen yalanlar

Erkekler hakkında bize öğretilen yalanlar

Erkeklerin duyguları bizim duygularımızdan farklı değildir. Tavırları, istekleri, beklentileri, kaygıları tüm bu benzerliklerimiz bizi biz yapar. Fakat erkekler hakkında sürekli olarak yanlış duyumlar alırız. Birbirimizi bu konuda aydınlatmamız çok uzun sürer. Örneğin, erkeklerin size kötü davranıyor olmasının gerçekte size değer verdiği için değil, sevmediği için olduğunu düşünmelisiniz.

Erkeklerinde biz kızlar hakkında doğru bildiği yanlışlar var!

Örneğin hayır diyen kadın aslında evet diyrodur gibi. Net, ne istediğini bilen insanlarız. Kadın erkek fark etmeden duygularımızın bize yön vermesine izin vermeliyiz. Biz kadınlar, erkekler hakkında çok fazla ön yargıya sahibiz. Bu ön yargılarımızı bize içinde yaşadığımız ataerkil toplum aşıladı. Erkeklerin fazla konuşmadığını, erkeklerin çocuklar gibi olduğunu..

Gerçeklere aşina olma zamanı geldi!

Erkekler hakkında bize öğretilen yalanlara meydan savaşı başlasın! Erkeklerin duygularının bizimkilerle aynı olduğunu bilelim. Asla ağlamazlar, çok güçlüdürler vs. Tüm bunları bir kenara bırakalım, duyguların cinsiyetinin olmadığını görelim. Erkeklerle olan iletişimizde kız kankalarımızla yaşadığımız kadar derin bir bağ hissedemiyorsak bu durumun nedeni tamamen bu yanlış ön yargılardır.