Saçlarınızı güneşten koruyun!

Saçlarınızı güneşten koruyun!

Sağlıklı saçların düşmanı güneştir. Saçlarınızdaki nemi azaltır, kurumalarına neden olur. Tuzlu deniz suyu ile tüm bu etkileri arttırır, saçlarınızın parlaklığını kaybetmelerine neden olur. Saçlarınızı güneştek koruduğunuz kadar denizden de korumanız gerekir. Sağlıklı saçlar en önemli aksesuarlarımızdır. Saçların sağlıklı olması kişinin kendine olan güvenini arttırır. Bu nedenle saçların zarar görebileceği etkenlerden olabildiğince uzak tutulması gerekir.

Saçlarınız kırılıyor, kuruyor ve canlılığını yitiriyor! Peki ne yapmalı?

Nemlendirici özellikteki saç kremlerini, şampuan ve maskelerini tercih etmenin dışnda saçlarınıza badem, zeytin ve jojobo ile saç uçlarınıza ve saç derinize masaj yapmalısınız. Bu uygulama deniz ve güneşin yıpratıcı, kurutucu etkisini geri çekmesine neden olacaktır. Saçlarınızın sağlıklı kalması ve parlaklığını koruması bu bakım kürleri ile mümkündür!

Deniz ve güneş güzelliğinizi tehdit etmesin!

Sağlık güzelliktir ve yaz dönemindeki en büyük düşman da yardımcı da denizdir. Cildinizi deniz güzelleştirir ama güneş yaşlandırır. Bu etkiyi görmemek adına almanız gereken önlemler nasıl ki güneş koruyucu kremler ise, aynı zamanda masaj da önemlidir. Çünkü güneşin kuruttuğu cildiniz masaj yaptırarak kan dolaşımına sahip olur ve canlanır.

Saçlarınız için de güneş koruyuculu spreyler tercih edebilirsiniz!

Tıpkı cildiniz gibi saçlarınız için de güneş koruyucu kozmetikleri güneşlenirken tercih etmelisiniz.