Anne sütü nasıl çoğalır?

Anne sütü nasıl çoğalır?

Bebeklerin daha sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesi adına anne sütünü ilk 6 ay tüketmesi gerekir. Uzmanlar, bebeklerin 2 yaşına kadar anne sütü içmelerini öneriyor. Ancak annelerin sütü azaldığı için bu süre 2 aya kadar düşebiliyor.  Kadınlar dünyası editör ekibi olarak anne sütünü arttıran alternatif uygulamaları sizler için araştırdık. Buna göre anne sütünü en fazla soğan tüketiminin arttırdığını gördük.

Taze ve kuru soğan anne sütünü arttırıyor!

Anne adaylarının ve yeni bebek sahibi olan annelerin daha çok anne sütü üretebilmek için beslenme düzenlerine dikkat etmeleri gerektiğini biliyoruz. Anne adayları soğan tüketimini arttırdığında sütlerinin de artacağını bilmelidir. Anne sütünün çocuk için en faydalı besin olduğunu unutmadan, doğumdan sonra gelişim sürecinin devam ettiğini ve bunun anne sütü ile sağlandığını hatırlatmak istiyoruz.

Sütü azalan anneler ne yapmalı?

Çocuğun sütten kesilmemesi için süt gelmese dahi düzenli olarak emzirilmeye devam edilmelidir. Maydonoz, soğan, marul tüketimine ağırlık verilmeli ve emzirmeye devam edildiğinde mutlaka sütün tekrar artacağını bilmelidir.

Piyasada yer alan mamaların hiç birinin anne sütünün yerine geçmeyeceği uzmanlar tarafından da özellikle belirtilmektedir.