Sarı saçların bakımı nasıl olmalı?

Sarı saçların bakımı nasıl olmalı?

Saç bakımı her zaman zordu ancak söz konusu sarı saçlar olduğunda bakım çok daha itina ister. Saç renginizi korumak ve aynı zamanda saç derinizin açıcılardan zarar görmesini engellemek kolay değildir. Bunun için kullanacağınız şampuan ve bakım kremlernde renk koruyucu özelliklerin olmasına dikkat etmeniz yeterli olmayacaktır. Sarı saçlarınızın istediğiniz tonda kalması ve bunu yaparken aynı zamanda saç köklerinizin sağlıklı olması önemlidir.

Sarı saç bakımında asla yapılmaması gerekenler

Saçlarınıza günlük fön çekmemelisiniz. Saç telleriniz açıcı boya nedeniyle incelecektir. Fön, saçın gün geçtikçe zarar görmesine neden olacaktır. Renginin ciddi şekilde akmasını engellemek içinse uçucu yağlarla bakım yapmanız ve saçlarınızın canlılığını korumak için zeytinyağı ve badem yağı ile bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Durulanmayan bakım kremi kullanmalısınız

Duş sonrası durulanan bakım kreminin sarı saçlar için yeterli olmadığını bilmelisiniz. Durulanmayan bakım kremi saçlarınızın güneş, rüzgar, hava kirliliği gibi nedenlerle zarar görmesini engelleyecektir. Dolayısı ile hem rengini hem sağlığını ve canlılığını korumak için mutlaka durulanmayan saç bakım ürünlerini kullanmalısınız.

Saçlarınızın rengini korumak özellikle de sarı saçların zamanla yeşilimsi bir renk almasını engellemek için mutlaka saçlarınıza uygun ürünleri seçmeli, kepek şampuanlarından uzak durmalısınız.