Kına gecesi organizasyonu nasıl olmalıdır?

Kına gecesi organizasyonu nasıl olmalıdır?

Düğününüze az bir zaman kala kına gecesi için özel bir organizasyon yapmanız gerektiğini ve bunun daha da fazla heyecan duymanıza neden olduğunu biliyoruz. Kına geceleri için özel bir konsept belirlemeniz güzel olacaktır. Kırmızı bu gecenin favori rengi olabilir ancak çok fazla klasik olmaz mı? Bindallınızın kırmızı yerine mavi, mor, yeşil, beyaz renklerinde de olabileceğini biliyor musunuz?

Farklı bir gelin olmak isteyen genç kızlar için kına gecesi organizasyonunda farklı alternatifler söz konusu olabilir. Beyaz bindallı kadar sizi şık gösteren başka birşey daha olamaz. Ancak zaten düğün gecesinde beyaz giyeceğiniz için bindallınızı renkli seçebilirsiniz. Kına gecesi öncesinde iki abiye almanız gerekiyor. İlk abiye kına gecenizin olacağı salona gelirken giyeceğiniz abiyeniz, ikincisi ise bindallınızı çıkardıktan sonra giyeceğiniz abiyeniz.

Kına gecesi için alışverişe çıkma zamanı geldi çattı!

Artık ne alacağınızı biliyorsunuz bu nedenle alışverişin büyük kısmı aslında tamam. Fakat yine de aklınız karışabilir, net olmaya çalışın. Kına gecesi kadın ve erkeklerin katılabildiği veya sadece kadınların katılabildiği şekilde hazırlanır. Konseptinizi buna göre kararlaştırabilirsiniz.

Kadife lavanta keseleri, sabun süsler, eşarp, tülbent vs gibi bir çok hediye hazırlayabilirsiniz.

Kız annesi tef dağıtıyor!

Son zamanlarda kına gecelerinde kız anneleri pistte oynayanlara tef dağıtıyor. Tefleri tanesi 1 tl olmak üzere kına eşyaları satan yerlerde bulabilirsiniz.