Erkeğin kıskançlık krizi ağırdır

Erkeğin kıskançlık krizi ağırdır

Kadınların ilişkide kıskanç olması her zaman daha romantik algılanır ancak erkeğin kıskanlığının arkasında şiddet yatar. Kadının hayatına müdehale etme, kadını yönetme ile rahatlar. Çünkü erkek, aldatılma riskini dahi istemez. Bunun gerçekleşmesi bir yana, olma ihtimalini dahi ortadan kaldırmak ister. Kadına güven vermek yerine kadını sürekli tenkit eder. Bir çok erkeğin yaptığı şey ise kadının özgüvenini yıkmak, kendisi ile barışık olmasını engellemek dolayısı ile kendine güveni olmayan kadının başka erkeklerin beğenisini alacağına olan inancını ortadan kaldırmak.

Bunun için kıskanç erkek öncelikle sosyalleşirken kadını küçük düşürmeyi tercih eder. Kadını çervesinde uzaklaştırır, eve mahkum eder. Asosyal bir kadın yaratır sonra da bu kadınla mutlu olmaya çalışır, ne mümkün!

Mutsuz kadın mutsuz da edecektir. Bunu göremez!

Erkeğin kıskançlığı kadını hayattan soğutacaktır, psikolojik şiddetin en önemli nedeni olarak ortaya çıkacaktır. Fakat biz kadınlar erkeklerin bu yönünü seviyoruz, bize zarar verdiğini göremiyoruz. Baskıcı, sahiplenici, kıskanç erkeğin modern hayatın içerisinde kendine yer bulamıyor olması gerekir.

Biz kadınlar her şeyin nedeniyiz, nasl bir hayat sürdüğümüzün dahi tek nedeni biziz. Seçimlerimiz, isteklerimiz, kararlarımız burada etken. Gücümüzün farkında olarak daha modern ilişkiler içerisinde olmayı önemsemeliyiz.