Sevgilinizle dertleşebiliyor musunuz?

Sevgilinizle dertleşebiliyor musunuz?

Sevgilinizle aranızdaki iletişimin güçlü olması gerekir, tabiki melankoli takılmamalısınız. Fakat gündelik stresi atmak için paylaşabiliyor olmayı da başarmak gerekir. Birbirinize iş stresini aktarmamalısınız ancak iç dünyanızı da biliyor olmanız, keşfediyor olmanız önemli. Çünkü hayatı paylaşmaya yönelik karar vereceğiniz insan her halinizi bilmeli. Dertleşemiyor, konuşabiliyor olmalısınız.

Aynı evdeki iki yabancı olmayın!

En büyük problem aynı evdeki iki yabancıya dönüşmektir. İlişkileri bunlar köreltir, konuşamıyor olmak biribirini anlamıyor olmak. Sevgi eksikliğini de ortaya çıkaracak, yaşam kalitenizi, evliliğinizdeki huzuru düşürecektir. Bu yüzden konuşabildiğiniz insanla evliliği tercih etmelisiniz, eğer konuşamıyor, sizi anlamıyor, anlamak da istemiyorsa o insanla hayatınız adına kumar oynamamalısınız.

Dertleşiyor olmak maddi anlamda yük olmak demek değildir, maddi sorunları dile getirerek aynı çatı altına girmeden maddi beklentiler oluşuyorsa kendinizi çekmenizde fayda var. Çünkü hiç kimse sevdiği insana zaaflarını göstermek istemez, eğer para mevzusu çok dillendiriliyorsa orada sevgi eksikliği var demektir.