Müge Anlı Sosyal Yaraları Açığa Çıkarıyor

Müge Anlı Sosyal Yaraları Açığa Çıkarıyor

Günde ortalama iki kadın öldürülüyor, bu kadınlar eşleri, babaları, kardeşleri yani en yakınları tarafından öldürülüyor. Müge Anlı, yaptığı sabah programı ile cinayetlerin arkasını bırakmadan araştırıyor ve bunları gün yüzüne çıkarıyor. Sosyal bir yara, kadının kimsesizliğini gözler önüne seriyor.

Evlenirken bu adam beni öldürür düşüncesini taşımayan, saf duygularla gerçek bir evlilik niyeti ile evlenen, kıskançlık veya başka nedenlerle öldürülen kadınların sosyal hayatta nasıl yok sayıldığını tahmin edemezsiniz.

Kadın hak ve özgürlükleri

Türkiye’de kadın olma, kadın olarak saygı görme, belli bir takım kuralları olan kadınlar olarak erkeklerin ortantısız gücünden zarar görmeme önemli bir sosyal olgudur. Bu nedenle kadınların eğitim görmesi, meslek sahibi olması gerekir.

Eğitimli, meslek sahibi kadınlar da şiddet görüyor!

Hayatınızdaki insanı seçerken dikkat etmeniz gerektiği kadar kardeşiniz, babanız açısından doğru gözlemler yaparak, saygı görülmeye değer bir insan olduğunuzu onlara hissettirmelisiniz. Kadınlar olarak gözümüzün açılması ve hak ettiğimiz saygıyı görene kadar hayatla mücadele etmeyi bilmemiz gerekiyor. Eğitim, meslek edinme, kendi ayakları üzerinde durma ve ailesi tarafından saygı görme amaçlarına uygun planlı bir yaşamı, mücadeleci karakteri sergilemek zorundayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ