Klima hasta eder mi?

Klima hasta eder mi?

Sıcak havalarda klimanın altından kalkmıyoruz özellikle gece uyurken klimayı açık bırakıyorsak yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarına da davetiye çıkarmış oluyoruz. Öncelikle klimanın temiz olduğundan emin olmak zorundayuz. Çünkü üst solunum yollarının ciddi anlamda rahatsız olmasında en büyük etken klima mükrobudur. Klima iç kanalları düzenli olarak temizlenmediğinde ciddi enfeksiyonlara neden olabilir. Özellikle kapalı alanda çalışan kişilerin, kalabalık ortamlarda kapalı mekanlarda bulunan kişilerin klima hastalığına çok daha kolay bir şekilde yakalandığını biliyoruz.

Nasıl önlem alınmalı?

Her mevsim başında klimayı temizletmelisiniz bunun dışında klimanın direkt olarak size çarpmasını engelleyin. Tutulmaların bu nedenle oluştuğunu ve insanların yaz döneminde eklem ağrısı çekmesinde en büyük etkenin bu olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Klima yaşam dostudur, doğru kullanmanız gerekir

Lüks değil tam anlamı ile bir ihtiyaçtır. Klimayı doğru ayarladığınızda sağlığınızı kurtarır. Tansiyon, kalp, şeker problemi olan kişiler için iklimlendirme teknolojileri son derece önemlidir.