Kızlar bakım zamanı!

Kızlar bakım zamanı!

Haftasonları özellikle yakın kız arkadaşlar bir araya gelip bakım yapmaya bayılır! Kadınlar dünyası sitesi olarak kankalara özel bakım kürleri tarifleri ile haftasonlarınızı daha eğlenceli bir hale getiriyoruz! Evde yapabileceğiniz, malzemeleri kolaylıkla bulabileceğiniz eğlenceli maskeler ve bakım uygulamaları ile hem kendinizi hem cildinizi şımartabilirsiniz!

Tariflerimize başlıyoruz..

Cilt rengni düzelten pratik evde bakım maskesi tarifi

Malzemeler: Limon suyu, karbonat, zeytinyağı.

Maske prayik, limon ve karbonatı hazırlamak için bir çay tabağı kullanabilirsiniz. İki kaşık karbonat ve 3-4 damla limon yeterli. Kabarıp sönmesini bekleyin, cildinize göz çevreniz hariç sürün. Tüm yüzünüdeki çiller, güneş lekeleri gidecek ve yüzünüz iki ton açılacak! Sonrasında ise su ile durulayın, 5 dakika bekletmeniz yeterli. Su ile duruladıktan sonra saf sızma zeytinyağı ile göz çevreniz hariç tüm yüzünüze uygulama yapın. Bu uygulama 10 dakika beklemeli, sonrasında nemlendirici özellikli yüz temizleme ürünü ile temizlemelisiniz.

Gözenek sıkılaştıran çok özel bir maske tarifimiz ile devam ediyoruz

Malzemeler: E vitamini kapsülü ve zeytinyağı!

Bir yaş kaşığı zeytinağına bir kapsül e vitamini kırın, bu maske sadece geceleri yapılmalı. E vitamini maskesi gündüz yapılmamalı cilt lekesine neden olabilir. Gözeneklerinzin temizlenmesi ve sıkılaşması için mükemmel bir uygulamadır. Bu maske yüzünüzde 20 dakika beklemeli.