Facebook telefon onayı

Facebook telefon onayı

Facebook telefon onayı

Facebook hesapları facebook un ilk açıldığı günlerin başından beri başkaları tarafından ele geçirilip başka amaçlarla ya da dolandırıcılık amacıyla kullanılmaya çalışılmakta. Bilgisayarlar ya da bilgisayar güvenliği ile çok alakalı olmayan kullanıcılar maillerine gelen bir sahte onay maili ya da başka zararlı uygulamaları tıklayarak hesaplarını kaybetmekteler.
Facebook yıllar içersinde hesapları güvenlik altına almak için maksimum bir çok özellik ve önlem getirmiş durumda tüm bunlara rağmen hesap güvenliği mail güvenliği telefon güvenliği ile birbirine bağlı bir zincir olduğundan dolayı tam olarak yüzde yüz bir garanti sağlamasa da bu olayın sizin için olumsuz sonuçlanmasını büyük ölçüde engellemekte.
Öncelikle facebook unuz mutlaka telefon onaylı olmalı. Her zaman kullandığınız telefon ya da bilgisayar dışında bir yerden facebook unuza giriş yapacaksanız mutlaka bir doğrulama mesajı ayarlamanız gerekmekte. O mesajla size yollanan kodu girmeden normalde kullandığınız bilgisayar ip leri harici facebook hesabınızı kullanmamanız sizin hesabınızı başkalarının eline geçmesinden korumak adına çok çok önemli bir yöntem