Evde aromatik su yapın!

Evde aromatik su yapın!

Aromatik suların şifalı olmaktan öte içimi kolay olduğu için su tüketimini kolaylaştırdığını biliyor musunuz? Aromatik su aynı zamanda sağlık deposu. Evde kendi aromatik suyunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer kendi aromatik suyunuzu yapmak istiyorsanız öncelikle damak tadınıza en uygun tarifi seçmelisiniz. Yaz döneminde serinleten aromatik su için nane ve limonu, salatalığı kullanabilirsiniz. Aromatik bol mineralli su için tarifimizi değerlendirebilirsiniz.

Serinleten aromatik mineralli su

Taze nane yapraklarını elinizle koparın, bir lite suya bir adet maden suyu ekleyin. Bir salatalığı rendeleyin ve içersine ekleyin. Yarım limon sıkın. Yarım saat buz dolabında bekletin, süzün ve tüketin.

Boğaz ağrısına ve bağışıklığa iyi gelen eromatik mineralli su

Bunun için bir litre suya iki tane karanfil koyun, yeşil elma rendeleyin ve ekleyin. Suyunuzu bir saat boz dolabunda bekletin, yarım limon sıkarak süzün ve tüketin.

Ağrılı eklem romatizması için mineralli su

Lavantalı su hazıralmanız gerekir, yiyilebilir lavanta almanız gerekir. Aktarlarda bulabilirsiniz. Suyunuza lavanta ekleyin, demleyin. Soğumasını bekleyin, limon ve soda ekleyerek günde bir litre kadar tüketin.