Çillerinizle savaşmayın!

Çillerinizle savaşmayın!

Çillenmenin nedeni güneştir. Güneşe korumasız çıktığınızda cildiniz lekeler oluşturacaktır. Güneş lekelerinden farkı olarak çiller daha küçük ve daha geniş alanda görülür. Güneş lekeleri ise çillere nazaran dahe geniştir. Seyrektir. Güneşin bir diğer zararlı etkeni de alerjiye bağlı kızarıklıklardır. Çiller aynı zamanda kaşınma da yapabilir. Çillerinizle mücadele etmek yerine güneşe karşı tam koruma sağlayarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı deneyebilir, kendinizi çillerinizle sevmeye çalışabilirsiniz!

Çil bir anti güzellik ölçüsü değildir!

Cildinizde çiller var diye çirkinleşmezsiniz. Aksine çiller bir çok kadına yakışır, daha sevimli bir ifadeye imkan tanır. Çillerden kısa sürede kurtulabileceğiniz özel bir kür evde kendiniz uygulayabilirsiniz.

Evde çil maskesi yapımı

Karbonat, limon kullanarak kendi çil maskenizi yapabilirsiniz. Çay bardağını yarısına kadar karbonatla doldurun üzerine iki damla limon ekleyin. Karıştırın, köprecektir. Köpürmesi geçtiğinde iki damla limon daha ekleyin. Bu karışımı çillerinizin üzerine sürün. Renklerinin anında belirginliğini kaybedeceğini göreceksiniz.