Kronikleşen ağrılarınızın varsa!

Kronikleşen ağrılarınızın varsa!

Ağrılarınızın bir türlü bitmediğini, sürekli olarak tekrar eden ağrılar yaşadığınızı düşünüyorsanız ağrılarınızın arkasında omurga veya romatizma hastalıkları yer alabilir. Omur daralması sürekli olarak siyatik sinirine baskı yapacağı için ağrı, halsizlik, ayakların çekmemesi, karincalanma, uyuşma, yanma şeklinde ağrı şikayetleri olabilir. Ağrınızın romatizma kaynaklı olduğunu anlamanız içinse hava durumuna göre ağrının şiddetine dikkat etmeniz yeterli.

Ağrı merkezlerine gidebilirsiniz!

Nedenini çözemediğiniz ve araştırılması gerektiğine inandığımız ağrılarınız için her ilde bulunan ağrı merkezlerini ziyaret etmelisiniz. Baş boyun ağrılarından kas ağrılarına kadar her ağrının bir belirti olarak kabul edilebileceğini bilmelisiniz.

Nedenleri araştırılmalı

2 saatten fazla süren, 24 saat devam eden özellikle sürekli ince bir sızı şekilde devam eden ağrılar mutlaka araştırılmalıdır. Ağrı diyerek geçmemeniz gerekir, ağrının nedenlerini araştırarak mutlaka tedavi yolları öğrenilmelidir. Ağrılarınızı hafife almadan mutlaka sağlıklı bir yaşam için doktor kontrolünde olmaya özen göstermelisiniz.

Sağlıklı bir ömür ağrısız bir ömür demektir. Ağrının her türü yaşam kalitenizi düşüereceği için mutlaka tedavi edilmelidir. Bedeninizin verdiği önemli bir sinyal olarak kabul etmeniz gerekir.