Astımı olanlar nelere dikkat etmeli

Astımı olanlar nelere dikkat etmeli

Astım rahatsızlığı son derece yaşam kalitesini düşüren bir sorundur. Nefes alma problemi çok kısa sürede müdehale edilmeli, çok kısa sürede ölümcül nedenlere kadar ilerleyebilir. Bu nedenle astımı olan kişilerin dikkat etmesi gereken çok fazla şey vardır.

Astım çeşitlerinin tamamında bahar ayları ciddi bir problemdir. Polenler son derece rahatsız edicidir. Polenlerden uzak durmak mümkün olmadığı için polenlerle yaşamaya alışmak, onlarla birlikte zarar görmeden yaşamak gerekir. Yanınızda her zaman tuzlu su bulundurmanız nefes yolunuzu hijyenik bir şekilde polenlerdne temizlemeniz için önemlidir.

Polenler sabahın ilk saatlerinde ortaya çıkar, güneş batımında tekrar yoğunlaşır. Bu nedenle sabahın ilk saatleri ve güneş batma saatleri arasında çiçeklenen bitkilerin ağırlıkta olduğu yerlerde olmamaya çalışın. Eğer bu tür yerlerde olmanız gerekiyorsa mutlaka ağız ve burun yolunuzu tuzlu su ile temizleyin.

Tuzlu su gargarası hayat kurtarır!

Tuzlu su ile gargara yaptığınızda sizi rahatsız eden polenlerden kalıcı bir şekilde kurtulursunuz. Başka hiç bir uygulama polenlerden uzaklaştırmayacaktır. Tuzlu su, polenleri temizler rahat bir nefes almanızı sağlar.

Astım rahatsızlığı olan kişilerin özellikle oda parfümlerinden, ağır kokulardan uzak durması gerekir.