Türkiye’de kadın erkek eşitliği

Türkiye’de kadın erkek eşitliği

Türkiye’de kadın olmak gerçekten büyük bir sorun, erkeklerin gözündeki değeri sürekli tartışılan, kadın cinayetlerinin her geçen gün bir yenisini işlendiği ülkemizde kadın olmak ve kadınca yaşamak çok önemli bir problem. Bunun üstesinden gelmek içinse kedimize güvenmeli, iş hayatında aktif olmalı ve sorumluluklarımızın bilincinde davranışlar sergilemeliyiz. İlk gençlik döneminde bir erkeğin güzel sözlerine kanarak hayatınızı evlilik ve anne olmak üzerine kurmamalıyız. Çünkü kadın için anne olmak ve evlenmek günümüz dünyasında geçerli yeterli tek hedef değil. Kadının mutlu olması için çok daha farklı özelliklerle hayatını renklendirmesi gerekiyor. Türkiye’de kadın erkek eşitliğinden söz edebilmemiz için biz kadınların da elini taşın altına koyması gerekiyor.

Önce kendimize saygı duymalıyız, karşımızdaki öyle saygı gösterir!

Unutmayın, kendine sayıgısı olan kadın hayatında karşısına gelecek olan insanların da saygı duymasını sağlar. Kadın, isterse yapar. Sadece fırsat eşitliğini düşünmesi, güzel sözlerle aldatılmaması, hayatına maddi ve manevi olarak sahip çıkması gerekir.

Sosyal hayattan çekilmemeli, her zaman ben de varım diyebilmelidir.

Kadının adı olmalıdır, burada olduğunu hissettiren özelliklere sahip olmalıdır. Sadece cinsiyeti ile değil, eğitimi kariyeri dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile de kadını fark etmeyi insanlara öğretmek gerekir.

Çalışkan, eğitimli, kariyerli kadınlar olarak Türkiye’de kadın erkek eşitliği sorununu çözebiliriz.