Sizce aşk acisini kadınlar mı erkekler mi daha çabuk atlatır?

Sizce aşk acisini kadınlar mı erkekler mi daha çabuk atlatır?

Aşk acısını en fazla erkekler mi yoksa kadınlar mı yaşar? Edebiyat dünyasına baktığımızda en usta şairlerin en iyi aşk şiirleri bizi etkliyor. Peki bu şiirleri kadın şairler mi yoska erkek şairler mi yazdı dersiniz? Erkek şairlerin yazdığı aşk şiirlerinin son derece etkileyici olduğunu kabul etmeliyiz. Kadın şair var mı, biliyor musunuz?

Kadınların duygularını ifade etme şekilleri an’da gizlidir. Erkekler ise yapamadıklarına hayıflanarak geçmişte yaşar ve romantizm konusunda eksik oldukları her an onların ileride daha büyük anlamlarla anlatacağı anılara dönüşür. Yani kişi kendisine geç kalır, erkekler çoğu zaman geç kaldıkları için büyük şiirler yazar.

Erkeğin sevgisini ifade ediş biçimi o an içerisinde olmaz, zamanla kabullendiği bir aşk içinse şair olmaktan başka bir yolun kalmadığını fark eder.

Her iki tarafın da aşk acısı konusunda eşit acıyı yaşadığını söyleyebiliriz ama erkekler biraz daha geç, kadınlar çok erken yaşar. Erkeğin yaşadığı aşk acısı bu nedenle daha uzun gibi algılanır, oysa sevmeye geç kaldığı gibi aşk acısını yaşamak için de geç kalmıştır.