Kusur kapatan giyim alternatifleri

Kusur kapatan giyim alternatifleri

Kusurlarınızı tanımak ve bedeninize uygun kıyafetler tercih etmek önemlidir. Şık görünen kadın kusursuz kadın değildir, kusurlarını kabul eden ve bu detaylara uygun şekilde seçimler yapan kadındır. Sizler de bu anlamda bedeninizi tanımalı ve kusur kapatan modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Beden tipleri içerisinden sizin bedeninizin hangisi olduğunu seçerek başlayabilirsiniz.

Beden tipleri nelerdir?

Kum saati ideal ölçü olmak üzere elmalar ve armutlar olarak sınıflandırabiliriz;

Biz kadınlar bedenimizi tanımak zorundayız, eğer armut tibi bir bedenimiz varsa tercih edeceğimiz kıyafetler özellikle belden büzgülü ve yüksel belli modeller olmalıdır. Geniş kalça faktörünü unutmadan alışveriş yapmamız gerekir.

1-armut-tipi-vucut

Elma tipte bir bedene sahipsek;

Elbise seçiminde bel oyuğu olmayan modelleri kullanmak ve bacak boyu kısa modellere ağırlık vermek zorundayız. Asla kısa ceket kullanmamalı, bel bölgesinde biten iki parça kıyafetler değil, tek parça kıyafetler tercih etmeliyiz. Aynı şekilde tunik, tayat kombinleri veya elbise boyunda aynı hizada biten trenç ve elbise takımları tercih edebiliriz.

2-elma-tipi-vucut

Kum saati ölçülerine sahip olan kadınların kıyafet seçiminde ölçülerini ortaya çıkaran modelleri kullanması idealdir. Kum saati beden tipi;

4-kum-saati-tipi-vucut