İnternetten tanışarak evlendiler!

İnternetten tanışarak evlendiler!

Evliliğin hemen olacak birşey olmadığını, evlilik için çiftlerin doğru zamanda doğru insanlar olmaları gerektiğini bilmeleri önemli. Çünkü birbirleri için yaratıldığını düşünen kişilerin nerede ve ne zaman karşılaşacağını hiç kimse bilemez. İnternet, evlilik yolunda adım atmak ve bu insanı bulmak için doğru bir yer olduğu kadar yanlış bir yer de olabilir. Niyetinizin dışına çıkmanıza neden olacak ilişkiler içerisinde bulabilirsiniz kendinizi.

Evli erkeklere dikkat!

İnternette herkes arkadaş arayabilir, hiç kimseden nüfuz cüzdanı fotokopisi istenmiyor. Kimsenin verdiği bilgilerin doğruluğu savunulmuyor. Sadece ibraz geçerli, yani kim ne diyorsa o doğru olarak kabul edilmek zorunda. Böyle kuralsız bir dünya size istediğiniz gibi kendinizi anlatma şansı veriyor, ne kadar doğru?

Bir tuşa basıp evlenebilsek keşke!

Ama o kadar kolay olmamalı, çünkü insanlar fayda sağlamak için çıkarlarını koruyucu davranışlar sergiler. Daha iyi bir yaşama daha iyi bir arkadaşa, eşe sahip olayım derken zarar göreceğiniz bir ilişki içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Önlem almak, dikkat etmek ruh ve beden sağlığımızı korumak zorundayız.

Hemen kanmayın, sosyal çevresine dahil olmadan inanmayın!

Karşınızdaki insanı gerçekten tanıyor olmak için mutlaka sosyal çevresini, ailesini tanımaya çalışın. Sizi gerçek çevresine, yıllanmış arkadaşları ile tanışmaya davet etmelidir. Eğer gerçek hayatını sizden kaçırıyorsa siz de bu konuda yeniden düşünmelisiniz. Hemen güvenmek için internet siteleri üzerinden yapılan tanışmalarda kesinlikle acele etmemelisiniz.