Erkeğin arkasında olan kadının arkasında yok!

Erkeğin arkasında olan kadının arkasında yok!

Çünkü erkek özgür yetiştiriliyor, her istediğini de yapıyor. Erkeğin her istediğini yapıyor olması kadını anlamasını zorlaştırıyor. Kadınlar daha çok evlilikle cinselliği keşfediyor. Oysa erkekler ergenlik dönemlerinden itibaren cinselliği yaşamaya başlıyorlar. Evlilik, kadınlara zor ama erkeklere kolay geliyor. Çünkü erkek, evlendiğinde yeni bir dünya ile tanışmıyor, zaten içinde olduğu bir dünyayı artık daha düzenli bir şekilde yaşamaya başlamış oluyor. Kadın içinse durum çok daha farklı.

Evliliğin zor ya da kolay olması erkeğin anlayışına kalıyor, çoğu durumda erkek sabırsız davrandığı için kadın cinsellikten soğuyor. Erkeği cinsellikten uzaklaştıran durumlar ortaya çıkıyor, evliliğin hakkını veremeyen iki insan içinse evlilik cehenneme dönüşüyor. Çünkü birbirlerine karşı şeffaf olmayı başaramıyorlar. Kadının deneyimsizliği erkeğin deneyimli olması cinsel yaşamlarında bir şanstır. Erkeğin bunu fark etmesi ve buna göre davranış ve tutum sergilemesi önemlidir.

 

Evlilik kolay da olabilir, bu tamamen evli kişilerin elinde. Birbirlerinin arzularını keşfederek evliliğin tadını çıkarmak varken, birbirlerini bir takım şeylere zorlayıp suçlayarak, itham ederek yaşamdan keyif almayı engellemek neden? Hayatı akışına bırakarak keyif almak evlilik gibi önemli bir adımı attığınızda çok daha anlamlı olmalıdır. Çünkü hayat sizin, hayatı sadece bir kere yaşıyorsunuz, istediğiniz gibi yaşamak ve özel duyguları paylaşmak sizin de hakkınız.