Diyet salata tarifleri

Diyet salata tarifleri

Sağlıklı beslenerek fazla kilolardan kurtulmak için şimdi tam zamanı. Bahar dönemi diyet tarifleriyle geçiyor, şok diyetlerden uzak durmanız gerektiğini bilerek, salatalara ağırlık vererek daha sağlıklı bir bedene sahip olmaya ne dersiniz? Bunun için birbirinden lezzetli ve metabolizma hızlandıran salataları denemeye var mısınız?

En lezzetli öğlen salataları;

Peynir, mısır, bezelye kullanabileceğiniz daha çok kahvaltı yerine geçmesi gereken salatalardır. Peynir çeşitleriyle yapabileceğiniz bu lezzetli salata için marul ve haşlanmış taze fasülye de kullanabilirsiniz. Peynirle birlikte yeşilliklerin tüketilmesi metabolizmayı hızlandıracaktır.

Zayıflatan lezetli akşam salataları;

Balık, tavuk eti, mantar kullanabileceğiniz ve bu ürünleri haşlanmış olarak tüketebileceğiniz salata çeşitleridir. Akşam öğünlerinin  zeytinyağı içermesi gerektiğini unutmayın. Bol zeytinyağı kullanarak protein içeren salataların akşam yemeği için ideal olduğunu bilmelisiniz.

Mevsim salatası içerisine öğlen ve akşam olmak üzere bahsettiğimiz şekilde eklemeler yaparak, tuz kullanmadan limon ve nar ekşisi ekleyerek ideal zayıflatan diyet salatalar yapabilirsiniz.