Bilgisayarınızı verimli kullanmak

Bilgisayarınızı verimli kullanmak

Bilgisayarınızla aranız nasıl?

Hepimiz bir şekilde yedeklemediğimiz, ya da yedeklemeye fırsat bulamadan çöken bilgisayarımız yüzünden kurtaramadığımız bilgilere sahibizdir.Kaybettiğimiz bilgiler,silinen fotoğraflar ,saatlerce uğraşıp indirdiklerimiz.Tüm bunlarla karşılaşmamak için yapılması gereken birkaç hayati şey var aslında.
Öncelikle program v.s. gibi bilgilerimiz harici tüm geri kalan bilgileri hard diskimizin diğer bölümüne yüklemek,hatta garanti olsun diye yedeklerini harici diskimize almak en önemli şeylerden birisi.Sistemimizi ilk kurduğumuzda daha sonra karşılaşacağımız bir soruna önlem olarak bir geri dönüşüm noktası oluşturmak da çok önemli.

Sistemi tanıyor musunuz?

Bunlar harici yazılımsal hatalar dışında başımıza gelebilecek şeyler için öncelikle elektrik tesisatının sağlıklı olduğu bir güç kaynağı kullanmamız gerekli,ani voltaj düşüklüğü ve benzeri durumlar bilgisayarımızın donanımına doğrudan zarar verebilecek şeylerdir.
Eğer laptop kullanıyorsak iyi bir soğutucu kullanmamız bilgisayarımızın performansını doğrudan arttıracaktır.Her  ne kadar sürekli çalışmak için tasarlansalar da gerçekten kullanılmadıkları ya da kullanmaya ihtiyacımız olmadığı zamanlarda bilgisayarımızı uyku moduna alabilecek güç seçenekleri kullanmak da bilgisayarınızı verimli kullanmak adına yapılabilecek iyi şeylerden birisi.
Tüm bunlar harici de iyi ve lisansı alınmış sürekli güncellenen bir anti virüs programı kullanmak da şart.