Gözlük mü? Lens mi? Lazer mi?

Gözlük mü? Lens mi? Lazer mi?

Biz kadınlar bu konuda asla karar veremiyoruz, lens kullanıyor olmanın hijyen açısından problemli olabileceğini biliyouz. Fakat gözlük kullanmak da gündelik hayatı ciddi anlamda zorlaştırıyor. Lazer ameliyatından da korktuğumuz için çekiniyoruz, hangi seçeneği değerlendirmemiz gerektiğine bir türlü karar veremiyoruz.

Gözleriniz ciddi şekilde bozuldu ise ve dereceleriniz yüksek ise gözlük lens veya lezer birini seçmek zorundasınız. Gözlerinizin git gide çok daha fazla bozulmasını engellemek için mutlaka alternatiflerden birini kullanmalısınız.

Gözler nasıl bozulur, bozulunca ne olur?

Görme yeteneği şu şekilde çalışır, göz tüm performansını harcar ve mutlaka görebileceği en iyi algı seviyesini yaşar. Ancak bu esnada çok yorulur. Gözler yorulduğunda görme bozukluğunun etkilerini fark etmey başlarız. Yani gözleri zaten bozuk olan birey gözlerinin iyi çalışıyor olması nedeniyle bu bozukluğu fark edemiyor olabilir.

Gözlerin tembelliğe alışmaması için lens veya gözlük kullanımını önermeyen doktorlar var

Bu durum düşük göz bozukluklarında olur. Her gözlük derecesi için geçerli değildir. Böyle durumlara doktor kontrolünde karar vermek gerekir. Doktorunuz düzenli olarak gözlük takmanız gerekiyor dediğinde uygulamanız gerekir.