Müzik ruhun gıdasıdır

Müzik ruhun gıdasıdır

Müzikle iç içe geçen bir çocukluğun sonrasında mutlaka zekaya etki ettiğin kanıtlayan araştırmalar var. Müzik, çocuklarda zekanın gelişmesinde son derece aktif. Ritm duygusunun çocukların duygusal zekalarında pozitif düşünceler oluşturduğunu biliyoruz.

Piyano, org, gitar gibi aletleri çalabiliyor olmak zeki olmanın bir göstergesidir ancak daha öncesinde duygusal açıdan tamam olmayı gerektirir. Müzikle ilgilenen insanın beden ve ruh sağlığı bundan pozitif yönte etkilenecektir. Müzikle ilgilenmeye başlayan yetiştik birinde dahi pozitif değişimler gözlemlenir.

Sanatla ilgileniyor olmak hayata bakışı değiştirir

Pozitif olmayı bilen, yaşamın değerini bilen, insana ve tüm canlılara saygısı olan bir çocuğa sahip olmak için önce ruhunu beslemelisiniz. Sağlık konusunda en etkin şey müziktir.

Konserlere gidilmeli, müzik aleti çalınamıyorsa bile müzikle olan bağ her zaman güçlü tutulmalıdır. Çocuğunuza karne hediyesi olarak gitar almanız bu yolda atacağınız ilk adım olabilir.

Müziğin tedavi edici yönünü, eğitici yönünü, kültür sanat hayatındaki önemini bilerek hareket etmek ve gereken önemi müziğe vermek gerekir.