Beklentiler daima yaralar!

Beklentiler daima yaralar!

Beklentileri kontrol altına almak için öncelikle ne istediğinizi ve kapasiteyi tartın. Fazla beklenti sizi yaralar, beklenti karşılanmadığı noktada hüzün demektir. Eğer karşınıza hüzün çıkacaksa o beklentiden daha en başından kurtulmanız gerekir. Beklentiyi karşılayacak biri olmak, beklenti ile başa çıkabilen biriyle karşılaşmak gerekir. Ama bu, günümüz ilişkilerinin en büyük problemlerinden biridir. Aradığı insan olmadığını göremiyor olmak temel mutsuzluk nedeni olarak görülür.

Güzel vakit geçirmek iyi anlaşıldığı anlamına gelmez

Vaktin güzel geçmesi, geleceğin aynı şekilde güzel geçeceği anlamını taşımaz. Güzel vakti geçiriyor olmak her zaman iyi iletişim demek değildir. Vakti nasıl güzel geçirdiğinizi analiz etmelisiniz. Duygularınızı ön plana çıkardığınızda ya da mantığı ön plana çıkardığınızda ne paylaşabiliyorsunuz? Birlikteyken sadece cinselliği mi yaşıyorsunuz yoksa hayat ve gelecek hakkında tutarlı planlar yapabiliyor musunuz?

Beklentiyi yönetin, yerinde beklenti plan demektir. Yersiz beklenti mutsuzluk getirir, daima yaralar..

Çılgın bir aşık olabilirsiniz, aşkı sınırsız bir şekilde yaşıyor da olabilirsiniz. Tek fark, aşkın her ikinize birden ne hissettirdiğini doğru analiz etmektir.