Gelinlik eşarp modelleri 2016

Gelinlik eşarp modelleri 2016

Gelinlik eşarp modelleri

Yeni bir hayata adım atılan düğün gününde gelinler ve damatlar her şeyin en iyisini yapmak isterler bu nedenle de her konuda çok özenli davranırlar. Gelinler için düğünlerde en zor seçilecek olan ise hiç şüphesiz gelinliktir. Gelinlik seçerken beraberinde aksesuarlarını seçmek ve gelin başının nasıl olacağına karar vermek gerekir. Her geçen gün gelinlik modellerinin artmasıyla birlikte türbanlı gelinler için de gelinlik eşarp modelleri çoğalmaktadır.

Taşlı modeller

Gelinliklerinde tercihlerini biraz daha ihtişamlı ve gösterişli modellerden yana kullanan gelinler eşarp modellerini de daha gösterişli modellerden yana kullanıyorlar. Kapalı gelinler için gelinlik türbanlarının daha gösterişli olması için hazır gelinlik eşarpları vardır. Hazır eşarplar da taşlı eşarp modelleri son zamanlarda gelinler tarafından en çok dikkat çeken eşarp modelleri arasında ilk sırada yer alıyor. Tamamen taş olabileceği gibi eşarp üzerine sonradan da taş işlenebilir.  Taşlı modeller daha çok prenses model gelinliklerle ve a kesim modellerle birlikte daha çok tercih edilmektedir.

Dantel modeller

Gelinliklerin temel kumaşları tül ve danteldir. Bu nedenle de gelinlik eşarplarında da dantelli eşarp modelleri gelinler tarafından çokça tercih edilmektedir. Dantelli modeller daha çok balık tipi gelinliklerde ve üst kısmı dantel olan gelinliklerle birlikte daha çok kullanılmaktadır. Sade ve şık gelinlik giymek isteyen gelinler de dantelli modelleri kullanarak gelinliklerini ihtişamlı bir şekilde tamamlayabilirler.