Sosyal toplum kurallarında kadının yeri

Sosyal toplum kurallarında kadının yeri

Kadının saygı görmesi için eğitimli olması, değerinin farkında olması ve kendine değer veriyor olması gerekir. Değersiz olduğunu düşünen ve karşısındaki insanın her istediğini yapmaya mecbur hisseden kadınların mutlu olma hakkı da yoktur. Ne istediğini bilen bunu dile getiren ve talep eden kadının sosyal toplum kuralları açısından kendini kötü hissetmesi gerekmiyor, her ne kadar kadına baskı uygulamayı seven bir toplumda yaşıyor olsak da, kendini dile getirmeyi bilen ve saygıyı hak ettiğini bilen insanlar olarak yaşamdan keyif alma hakkını kullanmalısınız.

Sosyal toplum kurallarında kadının yeri baskı görmek!

Düşünün, sosyal kuralların size mutsuz olmanızı söylediğini görmeden ne kadar uzun süre katlandınız? Her zaman kadını baskı altında tutan, kadını baskılayan, kadının ne istediğini önemsemeyen ve kadını ikinci sınıf vatandaş haline getiren sosyal kurallar, neden erkeği değil de kadını baskılıyor? Kadını koruma gereği mi hissediyor? Kimden, neyden?

Yaşadığınız, yaşayacağınız şeylerin sonuçlarını bilmek, görmek buna göre davranmak bunu kestirebilmek gerekiyor. Her zaman hayatı kontrol altında tutulmak istenen kadın, sosyal toplum kurallarında kendisini baskı altına almak isteyen sisteme karşı dik durmayı bilmelidir.

Yaşam sizin, kontrolü de sizde!