Erkekleri anlamak neden bu kadar zor?

Erkekleri anlamak neden bu kadar zor?

Erkeğin düşünce yapısı farklıdır ve gündelik hayatta kadınlara nazaran değişik çözümlere ihtiyaç duyar. Çok fazla detaylı düşünmeyi sevmez ve çözüme direkt olarak ulaşmak ister. Ancak biz kadınlar dinlenilmek isteriz, çözümle çok ilgilenmeyiz, bir şekilde çözümün geleceğini biliriz. Bu an yaşamak ve değer vermek isteriz. İşte tüm bu farklılıklar, çözüme farklı şekilde ulaşma beklentisi kadını ve erkeği birbirinden uzaklaştırır. En iyi arkadaşlar olamayız belki ama kalplerimiz yakınlaştığında birbirimizden başka alternatifimiz kalmıyor, kabul etmeliyiz!

Erkekleri anlamak istiyorsanız düz düşünün, net olun. Alternatifleri aklınızdan çıkarın. Örneğin bir hamamböceğini ele alın. Hızlı bir şekilde dümdüz ilerler ve onun ileriye gideceğini düşünürsünüz ancak bir anda duraca ve farklı bir yöne aynı hızla ilerlemeye devam edecektir. Burada mantık nerededir? İşte bu konuda bir fikre sahip olduğunuzda erkeklerin neyi neden ne kadar süre boyunca yapacağını anlayabilirsiniz.

Beklentilerini tahmin edebildiğiniz, sırlarını bildiğiniz, tanıdığınız erkeklerin dahi sizi şaşırtabileceğini unutmayın. Asla erkekleri hafife almayın, düz hareketleri vardır ama bu hareketler kısa sürede değişebilir.

Sinir olmayın!

Erkekleri anlamaya çalışmak kadınların strese girmesine neden olur. Çoğunlukla erkeklerin şaşkınlık ifadesi sinir bozucudur. İşine gelmediği için anlamak istemediğini düşünürsünüz. Fakat gerçekte anlamamıştır emin  olabilirsiniz!

Biraz daha görmezden gelerek ve biraz daha farklılıkları kabul ederek erkekleri anlayabilirsiniz, aynı düşüncelere sahip olmadığınızı bilerek hareket etmeniz yerinde olacaktır.