Asitli ve şekerli içeceklerden uzak durmalısınız!

Asitli ve şekerli içeceklerden uzak durmalısınız!

Şekerin bedeninizi zehirleyen bir yönünün olduğunu, sağlığınız için kesinlikle tercih etmemeniz gereken bir gıda olduğunu biliyor musunuz? Asit ve şeker bir araya geldiğinde hasar çok daha fazla büyüyor. Sağlığınızı tehdit eden bu ikilinin daha ilk yudumda başlayan zararı, bedeninizde dolaştıkça hasar vermeye devam eden bir özelliği var. Öncelikle dişlerinizin asit nedeniyle aşınmasına ve sızlamaların artmasına zemin hazırlıyor. Aynı şekilde dişlerinizin çürümesine de etken olarak biliniyor.

Midenize arar veriyor, hücre yapılarınızı bozuyor!

Asitli içeceklerden uzak durduğunuzda metabolizmanız düzene giriyor, bağırsak sisteminiz düzenli çalışıyor. Asitli içecekler bağırsak iç çeperindeki zarın incelmesine neden olduğu için son derece zarar verici, yaşam kalitesini düşürücü özelliktedir.

Şeker, asit kanser yapıyor!

Aft, ağzır yaraları ve çeşitli diş eti hastalıklarında da etken rol oynayan asitli şekerli içecekler kanser nedeni olarak yapılan araştırmalarda gün yüzüne çıkıyor. Bu nedenle sağlığınızı önemsiyorsanız yaz aylarında serinletici içecek olarak sadece ev yapımı içecekleri tercih etmeye çalışmalısınız.