Sherlock

Sherlock

Sherlock

Sherlock holmes biliyorsunuz ki çok eski ve en çok bilinen hafiye olarak tabir edeceğimiz ünlü karakterlerden birisi.Daha önce birkaç kez farklı kişiler tarafından sinemaya da uyarlanan bu karakterin en akılda kalıcı hali sanırım İngilizlerin yaptığı bu dizi.

Daha önce farklı zaman dilimlerinde farklı halleri sunulan sherlock bu sefer günümüz ingilteresinde hafiyelik yapıyor.Aynı şekilde kitapta ya da daha önceki sinema filmlerinde olduğu gibi yardımcısı da günümüze uyarlanmış şekilde maceralarına devam ediyor.

İnsana bakıp gözünden kim olduğunu anlayabilecek kahramanımız bir bakışta karşısındaki kişiyle ya da içersinde olduğu durumla alakalı fikirlerini ve fikirlerinden öte gerçekleri ortaya koyabilme yeteneğini sahip.

Bu yüzden üstlendiği dosyalar herkesin çözebileceği  basit konular değil,hatta özellikle bu durumdan kaçınıyor ve bu basit davalar ona can sıkıntısı ve rahatsızlık veriyor daha çok.

Her kahramanlı filmde dizide olduğu gibi birden fazla anti kahraman,kötü adamımız  mevcut dizide.Ve normalden farklı olarak her sezonunda 3 bölümü ve 3 bölümü de sinema filmi uzunluğundaki bölümler şeklinde yayınlanıyor.