Evde çocuklarınızı bekleyen tehlikeler

Evde çocuklarınızı bekleyen tehlikeler

Mama sandalyesi ve mama kaplarındaki tehlikelere dikkat etmek gerekiyor. Kullandığınız plastiklere mutlak süratle dikkat etmeniz gerekir. Kemer uygulaması önemlidir. Mama sandalyesinde olsa ve kemer olmasa, kaydığında ayakları sıkışabilir. Travmatik hasarlar olabilri kasık bölgesinde, fıtıklaşmalar. Mekanik hasarlar.

Çocuklar için nelere dikkat etmeli

Lebleli nohut gibi ufak parçalı şeyleri burunlarına sokabilirler, bunların hepsi mümkün. Çocuklarınızın burunlarına girebilecek, ağızlarından nefes borularına kaçabilecek türde şeyleri onlardan uzak tutmak gerekir. Acip tıp uzmanlarından edineceğiniz bilgilerle bu durumlarda nasıl müdehale edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Aman dikkat!

Köşeli yerler, yatak çarşaf halı gibi yerlerde bulunan böcekler mayklar, sağıksız ortamlara neden olabilir. Kullandığınız temizlik malzemelerin tam durulandığından emin olmanız da çocuklarınız için güvenli bir yaşam alanı oluşturmak için önemlidir.

Toprak veya toz lifleri, mikrop yuvalarıdır. Tüm buların hepsine dikkat etmelisiniz. Çünkü eviniz onlar için güvenli bir yer olmalı, onlar için tehlike saçan bir yer olmamalı.