Migrene iyi gelecek şeyler nelerdir?

Migrene iyi gelecek şeyler nelerdir?

Migrenden kurtulmalı!

Kadınların en büyük sağlık sorunlarından biri olarak sık sık karşılaşılan baş ağrısı, migren nedeniyle gerçekleşen türü özellikle çok önemlidir. Yaşam kalitesini ciddi anlamda etkileyen ve kronikleştiği de görülen migren, ilaçların etkisini göstermediği durumlarda veya ilaç dışında çözüm arayanların derman bulabilecekleri bir rahatsızlıktır.

Baş ağrınızın nedenini öğrenmek için mutlak bir ağrı merkezine gitmelisiniz. Böylelikle migren veya olmadığını öğrenebilirsiniz. Migreninizin olduğundan emin olduktan sonra alternatif baş ağrısı gideren seçenekleri değerlendirmeye başlayabilirsiniz. İlk olarak ışık sizi son derece rahatsız edecektir, migren kriziniz başladığında karanlıkta olmanız size krizi daha az ağrı ile geçirmenizi sağlar.

Migren krizinizin başladığını anladığınızda yeme içme konusunda hassaslaşmanız gerekir. Her zaman strese dayalı kronik krizler olmayabilir nedensiz yere de migren krizleri başlayabilir. Bu rahatsızlığın olur olmadık zamanlarda ağrılara neden olmasına alışmanız değil bu krizlerle nasıl mücadele edeceğinizi bilmeniz gerekir.

Migrene iyi gelecek şeyler nelerdir?

  • Hayatınızdaki fazla her şeyi çıkarın, fazla iş yükü veya fazla insan hepsinden kurtulmanız gerekir.
  • Stres altında hissettiğiniz anları azaltmaya çalışın.
  • Nane yağı her zaman yanınızda olsun, şakaklarınıza uygulamalısınız.
  • Sadece ananas suyu içmelisiniz, asitli içecekler problem yaratır.
  • Bol su tüketin.
  • Migren hayatınızn bir parçası olmasın, migreni kabullenmeyin.