Prison break

Prison break

Prison break

Prison break Türkçeye firar olarak da çevrilebilir.Kahramanlarımız kardeş olan bu dizide okumuş kardeşimizi okutmak için yasa dışı işlere buluşan cengaver ve büyük kardeşimiz bir şekilde konuya başlarken kendini işin içinden çıkamayacağı bir durumun içersinde buluyor. Kardeşini okutmak için gerekli olan parayı bulmak için seneler önce yaptığı işin karşılığını veremeyip o işin karşılığını vermek ve kardeşini okutmaya bir şekilde devam etmek için önüne sunulan işi yapmak zorunda kalıp,başkan yardımcısına düzenlenecek suikastin başrolünde olmak zorunda kalıyor.

Her ne kadar son anda bu işi yapmaktan vazgeçse de tüm iş onun üzerine yıkıldığı için hapse girip,idam cezasına çarptırılıyor ve küçük kardeşimiz de olaya kurtarıcı olarak bu olayla şekilde dahil oluyor.

Bir şekilde olayın iç yüzünü öğrenen kahramanımız abisini kurtarmak için mimarlık yeteneklerinden faydalanıp abisini idam edileceği hapishaneden kurtarmak için tüm planları üzerine bir dövmeyle kazıyıp, abisini oradan kurtarmak adına normal hayatında bir araya gelmeyeceği mahkumlarla bir olup hapishaneden kaçmak için amansız bir akıl oyunu oynamaya başlıyor.