Kardeşler arası iletişim

Kardeşler arası iletişim

Kardeşler arasında iletişimi güçlendirmek anne ve babanın görevidir. Kıskançlığı ortadan kaldırmak için davranışlarınıza özellikle dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde kardeşlerin birbirini sevmesini ve saygı duymasını sağlayabilisiniz. Beni daha fazla seviyorlar, kardeşimi daha çok seviyorlar düşüncesinden uzakta, kardeşlerin birbirleri ile olan iletişiminde güçlü bağlar oluşturmaya çalışmalısınız.

Büyük kardeş küçük kardeş sorunları

Kardeşlerin birbirlerini sevmesi için yarış içerisinde hissetmiyor olmaları gerekir. Anne baba tarafından çok sevilmek isteyen her çocuk öncelikle bu sevgiyi kardeşleri ile paylaşıyor olma zorunluluğunu yaşar. Bu zorluğu çocuklarınıza hissettirmemek için birbirlerinin yanında her ikisine de eşit şekilde davranarak, eşit sevgi verdiğinizi ve asla kıyaslama yapmayarak koşulsuz sevgi verdiğinizi hissettirerek başarılı anne babalar olabilirsiniz.

Sevgi, bir aileyi bir arada tutan tek şeydir. Sevgi ve sevgisizlik farklı şekillerde sorunlara neden olacaktır. Aile içerisinde her bireyin sorumluluklarını bilmesi gerekir. Çocuklara karşı nasıl davranacağınızı bilerek, sevginizin mutlaka kıyaslamasız olduğunu hissettirerek çocuklarınızla iletişim kurmalısınız.