Saç modelim ne olsa?

Saç modelim ne olsa?

Saç modelinizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle trendlerin neler olduğunu bilmek zorundasınız. Bu yıl tekrar kıvırcık saç moda olduğu için saçlarınızda kıvırcık modellere ağırlık verebilirsiniz. İster kısa ister uzun her model renk ve kesim için uygundur. Kıvırcık tarzı için bakımın da son derece önemli olduğunu bilmelisiniz.

Kıvırcık saç bakımı zordur

Kıvırcık saçlar daha çok kırılır ve daha fazla dış etkenlerden zarar görür. Tarama, kıvırcık saçlara daha fazla zarar verecektir. Sağlıklı saçlara sahip olmak söz konusu kıvırcık saç bakımı olduğunda çok daha önem vermeniz gereken bir konudur. Kıvırcık saçlarınızın kurumasını engellemek için mutlaka banyo sonrası durulanmayan bakım kremi uygulamanızı öneriyoruz.

Düz saç tercih edebilirsiniz, brezilya fönü bu konuda en etkili uygulamadır

Brezilya fönü ortalama 6 ay kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Banyo sonrası kurutma işleminden hemen sonra saçlarınız yeni fön çekilmiş gibi olacaktır. Ancak bu uygulama saçı yıpratır, saçınızın yıpranmasını engellemek istiyorsanız saç bakımınıza özellikle saç derisi masajınıza özen göstermeniz ve rutin bir şekilde uygulamanız gerekir.

Saç modelinizi değiştirirken renk ve kesim konusunda ani karar vermeyin.