Flört döneminde iletişim nasıl olmalı?

Flört döneminde iletişim nasıl olmalı?

Birbirinizi tanımaya istekli olduğunuz ancak dorğu soruları sorma konusunda başarız olduğunuz, kendinizi ifade etme ve karşınızdaki insanı anlama konusunda problem yaşadığınız bir dönem. Riskli bir dönem olarak insanların en çok ön yargıları ile yaşadığı duygularından kurtulması gereken bir evredir. Karşınızaki insan da sizin kadar heyecanlı ve meraklıdır, belki de değildir!

Bu dönem kendinizi doğru ifade etmeniz gerekir, heyecanlı veya korkuyor olmanız dahil tüm duygularınızı dile getirmeniz gerekir. Birbirinizi şeffaf görmeli, düşüncelerinizi olduğu gibi paylaşabilmelisiniz. Ancak bu şekilde doğru olarak tanışır, birbirinize uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Birbirinizden duygularınızı gizlememelisiniz.

Flört döneminde iletişimde olmazs olmaz cinsellik!

Çoğu insan flört döneminde cinselliğin olmaması gerektiğini düşünür. Birbirinizi her anlamda çözmek, tanımak için flört cinselliği de kapsamalıdır. İlişkinizin bağlılık boyutuna geçtiğini ise tüm bu birlikte geçirdiğiniz vaktin size alışkanlık, ihtiyaç duygularını uyandırması ile hissedersiniz. Çünkü artık birbirinizin hayatının birer parçası haline gelmişsinizdir.

Flört dönemi, birbirinizin sosyal çevresine girmenizle birlikte bağlılığa geçer. Bağlılık, gerçek duygulardan emin olduğunuzda kendiliğinden gelir.