Ailenin kıymetini bilmek gerekiyor

Ailenin kıymetini bilmek gerekiyor

En büyük tartışmaların ailelerde yaşanıyor olması o aile bireylerinin birbirinin yanında olmayacağı anlamına gelmez. Kötü olaylarda size ilk koşan yine aileniz olacak. Çünkü aile böyle bir desteği bulabileceğiniz tek yerdir. Benim hiç kimsem yok diye düşündüğünüzde, parçalanmış bir aileye dahi sahip olsanız, zor günlerinizde yanınızda yine o aileyi bulacaksınız.

Arkadaşlık, dostluk da bir yere kadar..

En yakınınız her zaman için ailenizdir. Aileyi her zaman ön plana almalı, aileyi öncelikli olarak değerlendirmelisiniz. 10 tane arkadaş bulabilirsiniz ama 10 tane anne, 10 tane baba bulamazsınız. Sadece bir tane anne sadece bir tane babaya sahipsiniz. Ailenizin değerini onları kaybetmeden bilmeli, kötü günler yaşamadan sadece onların yanınızda olacağını bilmelisiniz. Çünkü aile, insanın destek alacağı tek yerdir.

Her ne kadar tartışmalar olsa da baba evinden kaçış için bunları bahane etmemelisiniz. Babaevinin rahatlığını asla başka bir yerde bulamazsınız. Özellikle evlenmek için babaevini sorunlu gören bunu neden gören kızların tekrar düşünmesi, sığınmak için babaevinden başka bir yeri asla düşünmemesi gerekiyor.