Botoksun sahtesi can yakıyor, dikkat!

Botoksun sahtesi can yakıyor, dikkat!

Sahte botoks can yakıyor

Dolandırıcılar, her yerde insan canı ve malına gelecek zararı düşünmeden hareket ediyorlar. Özellikle sağlık sektöründe görülmeye başlanmış dolandırıcılar, sahte estetik ve ucuz cerrahi ameliyatlar, birçok kişiye ciddi sağlık sorunları yaşatabilmekte ve hatta ölümlere dahi neden olabilmektedir. Söz konusu insanın kendi vücudu olduğunda, üç kuruşun lafının yapılması ciddi sonuçlar doğuracaktır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi yani FDA tarafından onaylanmış botoksun içeriğindeki maddeler sabit olduğundan fiyatı da sabittir diyen Göz Estetiği Uzmanı Levent Akçay, özellikle kadınları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor!

Sahte botoks fare ve domuz atığı içeriyor!

                Uzak ve Ortadoğu’dan sağlıksız ortamlarda getirilen botokslar birçok zehirli madde ve hayvan atıkları içeriyor. Yapılan incelemelerde özellikle fare ve domuz yağlarına rastlayan uzmanlar olduğunu belirten Akçay, bu atıkların kişinin cildi üzerinde onarılamaz kalıcı yaralara sebebiyet vereceğini ve kimi zaman ölümle bile sonuçlanabileceğini söylüyor.

Fiyat, kalitenin sembolüdür!

Özellikle sağlık sektöründe, üstte de belirtiğimiz üzere, vücuda enjekte edilecek maddelerin içerikleri sabit olduğundan fiyatları da doktor ya da hastaneye göre değişmez. Orijinal botoksun şişesinin 400 TL olduğunu belirten Akçay, değişen şeyin doktorun el emeği olduğunu belirtiyor. Genelde 100 TL olarak belirlenen bu cerrahi işlem ücretiyle beraber, 500 TL gibi bir fiyat altında botoks yapılamayacağını söyleyen Akçay, hastane masrafları ve benzeri gibi harcamalarla 1500 TL’ye varan botoks ameliyatları, daha düşük bir fiyatla üstesinden gelinebilecek değil! Akçay, bu fiyatın altında yapılacak ameliyatların güvenilir olmadığını açık bir dille ifade ediyor.

Uzman hekim harici kimseye güvenmeyin!

Botoks ameliyatının kesinlikle uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiğini söyleyen Akçay, 100 TL gibi gülünç bir fiyatla uygulanan botoks ameliyatlarının hekimler tarafından değil, güzellik eğitimi almış kişiler tarafından gerçekleştirildiğini söylüyor. Tamamen sağlıksız ortamlarda, bilinçsiz kişilerce, sahte malzemelerle tamamlanan bu operasyonlar, kişiyi arzuladığı görünüme eriştirmek şöyle dursun, mezara yollayabiliyor! Ürün markasının hayati bir öneme sahip olduğunu da belirten Akçay, İngiliz malı “Disport” ve Amerikan malı olan “Botoks”dan şaşılmaması gerektiğini söylüyor.