Tarzınıza uygun gelin makyajı 2016

Tarzınıza uygun gelin makyajı 2016

Tarzınıza uygun gelin makyajı

                Gelin makyajı, bir gelin adayının en çok dikkat ettiği ve özen gösterdiği konulardan biridir. Bu yazımızda sizlere üç farklı çeşitte gelin makyajı önereceğiz. Bu yazının sonunda tarzınıza uygun gelin makyajını bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Doğal gelin makyajı;

                Doğal gelin makyajında en önemli nokta makyajın abartılmadan yapılmasıdır. Yüz hatlarınızın çok narin dokunuşlarla kapatılması söz konusudur. Renk seçimi ise göz ve ten renginiz göz önüne alınarak belirlenir. Geniş bir perspektiften bakıldığında görülüyor ki sizi parlayan bir yıldız gibi gösterecek gelin makyajı, yüzünüze uygun olandır.

Klasik gelin makyajı;

                Allık olarak pembe renk tercih edilmesi söz konusudur. Bu renkteki bir allık hem yüzünüze doğal bir görünüm verecek, hem de parlaklık verecektir. Göz ve kirpiklere uygulanacak kontür, kalem ve maskara ile şıklığınıza şıklık katacak klasik gelin makyajını çok beğeneceksiniz. Unutulmamalıdır ki tarzınıza uygun makyajı bulmak zor değil.

Dramatik gelin makyajı;

                En mutlu gününü sofistike tasarlayan ve dramatik bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için dramatik gelin makyajını sunuyoruz. Elmacık kemiklerinin altına uygulanacak açık vişne krem allık, kulak ortası ve burun ucuna uygulanacak şeftali tonlarında bir toz allık, elmacık kemiklerinin üzerine uygulanacak kırmızı tonlarında bir allık bu makyajın ana karakterlerinden. İncir tonlarında bir dudak kalemi ve mor erik tonlarında bir ruj dudaklarınızı dolgun ve seksi gösterecek. Gül kurusu tonlarında göz farı ve mürdüm tonlarında bir göz kalemi gözleriniz için yapılacak işlemlerden.