İşsiz kalan erkekler neden bunlıma girer?

İşsiz kalan erkekler neden bunlıma girer?

İşsizlik erkeklerin psikolojisini ciddi anlamda etkileyen bir durumdur. İşsiz kalındığı andan itibaren bir işe yaranmadığının düşünülüyor olması, evin giderlerini karşılayamıyor durumda olmak erkeklerin yetersizlik psikolojisinde ciddi psikolojik sorunlar yaşamasına neden oluyor. Evin geçimini sağlamanın erkeğin görevi olduğunu empoze eden bir toplumda yaşıyoruz bu nedenle erkeklerin işsiz kalmasının arkasından çok ciddi yeni sorunlar gelebilir.

İşsiz kalan erkek ev işleri yapmayı inkar etmeyecektir. Ancak aynı erkek çalışıyorken asla ev işleri yapmak istemeyen biri de olabilir. Yani erkeklerin işsizlik halleri gerçekten farklı değişimler yaşadığı dönemlerdir. Bu dönemi sağlıklı bir şekilde iş arayarak geçirmenin son derece etkili olduğunu ve bunu sağlamak için etkin CV oluşturmaları gerektiğini bilmeleri önemlidir.

İşsiz erkeğin pskiolojisi çok bozuktur!

Parasız, yeteneksiz, gereksiz hissederler. Çünkü hayatta para çok gerçek bir yaşam sunar, paraya yani güce sahip olmayan kişi özellikle de erkek ise bunu hayatının en büyük problemi haline getirecektir. Özel hayatına olan ilgisizliği, iş hayatına olan ihtiyacı derken karşınızda sürekli şikayet eden ve mutsuz biri haline gelecektir.

Hayatınızdaki erkeğin işsiz kalmaması için onun yapabileceği birşey olmadığını ama bu dönemlerde para sorunu çekmemek için zamanında birikim yapması gerektiğini mutlaka aşılayın.