Yoğurt Zayıflatır mı?

Yoğurt Zayıflatır mı?

Yoğurt ve Mucizesi

Genellikle diyetlerde sıklıkla verilen yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Birçok faydasının yanında yemesi de oldukça keyiflidir. Tatlı niyetine balla karıştırarak yiyebilirsiniz. Ya da yemekleriniz için güzel soslar yapabilirsiniz. 

Yoğurt, protein kaynağıdır. Et gibi diğer proteinlere oranla kalorisi düşüktür. Yoğurdun en önemli faydası ise uzun süre tok tutmasıdır. Zaten uzun süre tok tuttuğu için diyetlerde kullanılır.

yoğurt-mayalamanın-püf-noktaları2
Daha fazla yoğurt yiyerek yağ yakmanız mümkün değil. Onun yerine belli bir oranda tüketmelisiniz. Eğer diyetle beraber uygulanarsanız özellikle bel çevresinde yağlanma problemi olanlar için birebirdir.

Diyet yaparken yoğurdu ara öğün olarak kullanabilirsiniz. Kuru meyvelerle tatlandırabilirsiniz. Ama yoğurdun için şeker katmayın. En doğrusu meyvelerle tatlandırmaktır.

111

Yoğurdun diğer faydalarına gelecek olursak; yoğurt kalsiyum ihtiyacını karşılar. Kabızlık sorunu yaşayanlar için de çözüm sağlar. İçerisinde bulunan probiyotik sindirimi düzenler. Aynı zamanda vücut için gerekli olan probiyotiği alanlarda yüksek tansiyon görülme olasılığı çok az.

Yoğurt tüketirken aşırıya kaçmamak çok önemlidir. Çünkü diyet yoğurtların yanında kaymaklı ve bol miktarda yağ içeren yoğurtlar da bulunmaktadır. Yağsız olanları tercih ederseniz sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır.