Ergenlik yaşı düştü

Ergenlik yaşı düştü

Çocukların gelişim süreçlerinde kendilerini bulmaları için ciddi bir dönemeç olan ergenlik, günümüzde 4 yaş düştüğü söyleniyor. Bunun nedeni olarak beslenme alternatiflerini inceleyen uzmanlar, hormon verilen meyvelerin ve GDO ürünlerinin buna neden olduğunu söylüyor.

Ergen ergenlik ciddi bir sorundur!

Kızlar ve erkekler için problemli bir dönem olan ve sınavlarla uğraşmanın dışında fizyolojik değişiklikler yaşayan çocuklar, erken ergenlik sorunu karşısında çaresiz. Bunu engellemek içinse çocukların ve ebeveynlerinin hiç bir seçeneği yok. Çünkü hem zihinsel olarak erken ergenlik yaşanıyor hem de fiziksel olarak.

İnternet çağında olmanın bir getirisi olarak çocukların daha erken fark ettiği şeyler var. Bilgi çok kolay bir şekilde aktarılıyor ancak bu aktarılan şeyin gerçek bilgi olduğu tartışılıyor.

Bilgi kaynağı bazında değerlendirilmelidir, bu nedenle internet çağında olmanın kütüphaneleri ikinci plana atmayı gerektirmediğini bilmelisiniz.

Çocuklarınızın bedensel ve zihinsel erken ergenliğini fark edip onlara buna göre davranmanız gerektiğini unutmamalısınız.