Umudunu kaybeden, her şeyini kaybeder!

Umudunu kaybeden, her şeyini kaybeder!

Birbirinizi mutlu etmeyi başarıyorsanız ilişkinizin nasıl devam etmesi gerektiği konusunda spontane rahatlığı yakalamış olursunuz. Fakat birbirinizden hoşlandığınız halde birşeylerin adımını atamıyor, aşamıyorsanız burada sevginizin yeterli olmadığını düşünebilirsiniz. Sevgi, size beklentileriniz konusunda büyük bir umut verir. Fakat bu umudu kaybettiğinizde sevginiz adına yapabilecekleriniz de tükenmiş olur. Bu durumda karşınızdaki insandan alabileceklerinizin sınırı tükenir, alışverişiniz biter.

Duygusal alışveriş bittiğinde ilişki de biter

Burada birbirinizden olan beklentinizin bitmemesi, birbirinize dair umutlarınızın yok olmaması, körelmemesi önemli. Çünkü ilişki, birbirinize umut vermek, bu umudun karşılığını vermek, umudu korumakla ilgilidir.

Hassasiyetlerinizin farkında olarak, ne istediğinizi bilerek ve karşınızdaki insanı gerçekten tanıyor olmakla ilişkiye değer katabileceğinizi bilmeniz gerekir. Umudun hiç tükenmemesi sevginin en büyük göstergesidir.

Umudu tüketen bir ilişki, aşkın ömrünü kısaltır. Birbirinin beklentilerine saygı duymayan insanlar birbirleri ile yaşadıkları an, zaman ne olursa olsun sadece kendi duygularına değer verirler. Ne düşündüğünüzü, ne hissettiğinizi umursamazlar. Böyle insanlar birlikte vakit geçirirken bencillikleri ile tüm umutları yok ederler.