Sebze çorbası sever misiniz?

Sebze çorbası sever misiniz?

Sebze çorbası yapmanın püf noktaları vardır. Öncelikle çorbanın terbiyesini eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekir. Bunun içinse kavrulmuş un kullanmak önemlidir. Havuç, patates, mantar, fasülye, karnıbahar, kereviz kullanarak mükemmel lezzetler yakayabilirsiniz. Brokoli çorbası içinse pirinç unu kıvam verici olarak kullanılmalıdır.

Sebze çorbası severlere özel tarif;

4 kişilik bir sebze çorbası 4 parça orta boy patates, havuç ve isteğe göre maydonoz kullanabilirsiniz. Tarifimiz için öncelikle sebzelerinizi seçmeniz gerekir. Sebzelerinizi haşlayın ve püre kıvamına getirin. Püre kıvamına getirdiğiniz sebzelerinize kavrulmuş un, su ve yağ ekleyin. Tencerinizi kısık ateşte 20 dakika tutarak şifalı çorbanızı hazırlayabilirsiniz. Sebze çorbalarına karabiber veya isteğe göre kırmızı pul biber ekleyerek tüketebilirsiniz.

Hazır çorbalar sakıncalı

Raf ömrü olan ürünlerden uzak durarak beden sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kış aylarını yaşadığımız bu günlerde evde tencere çorbası yaparak hem iyi vakit geçirebilirsiniz hem de sağlıklı birşeyler tüketmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.